Poradna

Pokud máte jakýkoli dotaz neváhejte nás kontaktovat na naší nonstop infolince
777 222 002, nebo na e-mailove adrese: poradna@medistellar.com.

Zde vám přinášíme seznam nejčastějších dotazů

Jaký je princip nové metody?

Magnetická cívka stříbrného drátu vytváří pulzující magnetické pole, které na nervových zakončeních vybudí elektrické signály a pošle je ke zpracování do mozku. Z mozku se vrací povel svalům, které poslušně vykonají silný stah, bez ohledu na to, jak hluboko se daný sval nachází, nebo jak dobře je našemu vnímání skryt. Tento postup je zvláště vhodný právě u svalů, které svou vůlí prakticky nedokážeme ovládat.


Jaké jsou její výhody?

Především účinnost. Posilování svalstva probíhá nezávisle na naší vůli přesně v těch svalových vrstvách, kde je to třeba. Takového ůčinku dnes jinou cestou dosáhnout nelze. To, že pacienti metodu Biocon považují za čistou, diskrétní a velmi příjemnou, je navíc třešničkou na dortu.


Jak dlouho ošetření trvá?

Jedno sezení trvá dvacet minut, během nichž počítač mění frekvenci svalových stahů tak, aby byly posíleny jednotlivé vrstvy svalových tkání.


Cítí pacient bolest?

V žádném případě, pacient zažívá pocit, který můžeme přirovnat k velmi energickým hmatům zkušeného maséra, jen hlubším a přesněji cíleným.


Jak ošetření probíhá?

Ze zadní kapsy kalhot vyjmete všechny kovové předměty, zejména magnetické kreditní karty. Posadíte se na křeslo a sami si na stupnici přístroje nastavíte intenzitu svalových stahů. Musí být silné, ale ještě stále příjemné. Pak si můžete začít číst, ovládání přístroje v příštích 20 minutách převezme počítač.


Kolik sezení je nutných k dosažení zřetelného výsledku?

Terapii je možno srovnat s treningem v polovině. První výsledky se dostavují přibližně po pátém sezení, optimální je absolvovat přibližně 10 sezení.


Kolik jedno ošetření stojí?

Ceny kolísají podle diagnózy, průměr je 400 Kč za jedno sezení, tedy kolem 4000 Kč za celou kúru.


Trpím chronickou inkontinencí a Biocon mi výrazně pomáhá. Budu teď muset na tato ošetření docházet pořád?

Podobně jako ve shora uvedené posilovně by byla škoda, kdybyste si pracně vytrénované svaly nechal opět uvadnout a zarůst tukem. Proto doporučujeme po absolvování terapeutické série, řekněme deseti sezení, pokračovat v udržování znovuzískané kondice tempem jednoho sezení za čtyři až šest týdnů.


Magnetických metod léčení je známo velké množství a všechno už bylo vynalezeno. Čím se právě ta nová metoda liší?

Že všechno dosud vynalezeno nebylo, dokládá právě vývoj Bioconu. Již Michael Faraday v roce 1831 věděl, že na vodiči, který vložíte do střídavého magnetického pole, vznikne elek- trické napětí. Bylo však potřeba 170 let, aby mohl být vyvinut induktor s optimálně strmou hranou pulzu. To umožnilo vytvořit dostatečně silný nervový vzruch i při nevelké energii magnetického pole. Přístroj je tak bezpečný, ale především je účinnější, než ostatní srovnatelná zařízení.


V pořadu českého Rozhlasu 2 jsem slyšel, že „nová metoda je velmi účinná“, ale to je velmi mlhavý popis. Máte konkrétní čísla?

Četné studie účinnost metody dokládají statisticky. Zjednodušeně je možno říci, že pracoviště na území české republiky vykazují účinnost kolem 72% a jsou tak 4% nad německým a švýcar- ským průměrem. Účinnost dosud používaných metod (TENS, PGT) se pohybuje kolem 38%.


Jaká je úspěšnost u poruch erekce?

Velmi vysoká, typicky kolem 95%, i když si odborníci nejsou jisti, kolik procent této úspěšnosti způsobilo biologické zlepšení a kolik placebo efekt typu „víra tvá tě uzdravila“. Zdá se však, že to je pacientům lhostejné.


Kdo jej nemůže používat?

Nejzávažnější kontraindikací pacienta je kardiostimulátor.


Je možno Bioconem léčit ženskou či mužskou neplodnost?

Tento dotaz slýcháme velmi často, působení Bioconu na většinu forem neplodnosti z principu vliv nemá. Vyjimkou je tzv. funkční neplodnost, kde znovuzískaná schopnost ovládat pánevní svalstvo může výrazně zlepšit pravděpodobnost otěhotnění. Tato problematika byla velmi dobře rozpracována v metodě Ludmily Mojžíšové a pokud bude systém Biocon nasazen v souladu s těmito poznatky, je možno i zde očekávat výrazný pokrok.


Kde získám více informací?

V české republice pracuje poradenská telefonní linka 777 222 002, která zodpoví dotazy pacientů i lékařů, kteří mají o danou metodu zájem. Dotazy můžete posílat také na e-mailovou adresu: poradna@medistellar.com


Slyšel jsem, že Biocon pomáhá i na bolesti zad a hlavně na ploténky. Má to křeslo magnety i v opěradle?

Ne, Biocon 2000 má cívku jen v sedadle. Na problémy páteře, plotének ale i všech kloubů, svalových úponů je specializován podobný přístroj Biocon 1000, www.biocon1000.cz.